#51

RE: Veszélyben a szilasligeti láp

- Ahol semmi sem OFF... 14.12.2012. 20:23
- Csukoka | 2.295 Hozzászólás

TIR Térképet összevetettem a Google térképével (a területet nem ismerem).
A Szilas-patak forrásvidéke BARNA jelöléssel MAGTERÜLET. Vagyis védett!
Itt záportározónak nevezett horgásztóra engedélyt adni?
Hacsak a Zöldhatóság vagy NP a saját térképeit se ismeri.
http://geo.kvvm.hu/tir/viewer.htm


Fel!

#52

RE: Veszélyben a szilasligeti láp

- Ahol semmi sem OFF... 14.12.2012. 22:01
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Hát én semmilyen barna jelölést sem látok ott. Lehet hogy nem egyről beszélünk. A kérdéses terület Kerepes, Tavasz utcától DNY-ra van.

Fel!

#53

RE: Veszélyben a szilasligeti láp

- Ahol semmi sem OFF... 14.12.2012. 23:21
- Csukoka | 2.295 Hozzászólás

De talán mégis ugyanarról beszélünk, csak be kell jelölni a TIR térkép jobb oldalán a rétegeket.

Csatolt képek:

Fel!

#54

RE: Veszélyben a szilasligeti láp

- Ahol semmi sem OFF... 15.12.2012. 17:36
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Igen, egyről beszéltünk.

Ha a barna folt tényleges védettséget jelent, akkor a DINP feladata megóvni a területet. Ha ők nem tudják, akkor mi sem fogjuk tudni.

Fel!

#55

RE: Veszélyben a szilasligeti láp

- Ahol semmi sem OFF... 15.12.2012. 20:57
- Csukoka | 2.295 Hozzászólás

Kedves Papinho! Jelmagyarázattal együtt itt a térkép, a barna a Nemzetközi Egyezmények, MAB Magterület jelölése.
Tényleg jó lenne, ha a hatóságok ismernék a saját térképeiket.

Csatolt képek:

Fel!

#56

Jó hír a Sas hegy alól

- Ahol semmi sem OFF... 16.01.2013. 11:03
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Íme:

http://index.hu/belfold/budapest/2013/01...ka_gabor_utcat/

Ezt kell aztán majd évről évre mindig újra megvédeni.

(A méhbangóról nem szóltak.)

Fel!

#57

Veszprémi erdőtűz

- Ahol semmi sem OFF... 20.08.2013. 22:41
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

http://www.origo.hu/itthon/20130820-30-h...-kozeleben.html

Sajnos, láttam. A Papod alatt, a 82-es úttól nyugatra a déli lejtő égett, Veszprémig ért a füst.

Fel!

#58

Nagyezerjófű

- Ahol semmi sem OFF... 13.03.2014. 21:57
- Boszorkányfű | 467 Hozzászólás

A közelünkben (Bánd) van a nagyezerjófűnek egy nagyon szép állománya,több száz tővel. Sajnos ,lehet,hogy csak pár évig lesz még látható, mert a kökény és egyéb bokrok kezdik benőni a terepet. Állítólag magánterület,de nincs bekerítve,de nem is lehet semmire sem használni,mert egy nagyon meredek hegyoldalon van. A Nemzeti Parknak írtam,de érdemben nem foglalkoznak vele. Kár érte,mert sehol másutt a környéken nem fordul elő ez a virág ,csak itt. Mit lehet ilyenkor tenni ?
A képeket a múlt évben készítettem.
A BfNPI munkatársa szerint még gömböstermésű sárma (Ornithogalum sphaerocarpum) több száz töves állománya is megtalálható
ugyanitt,de én még nem láttam. De biztosan van itt árvalányhaj,tavaszi hérics,magyar szegfű és még százféle más virág.

Csatolt képek:

Javítva: 13.03.2014. 22:22 | Fel!

#59

RE: Nagyezerjófű

- Ahol semmi sem OFF... 20.03.2014. 22:32
- Csukoka | 2.295 Hozzászólás

Hasonló a helyzet a Visegrádi-hegységben is, ha a közép-dunai erdőspusztarét maradványa olyan helyen van, ahol mellette már mindent bekerítettek és beépítettek, az sajnos védhetetlen. Az nem szempont, hogy nagyon meredek a telek, ahol lakom, itt is mindent beépítettek, a ház a meredek tetején van, teraszra építve. Egy megoldást tudok elképzelni, meg kell venni a telket, civil természetvédelmi egyesület, magánszemély, NP stb., valaki vegye meg. Ha nincs bekerítve, akkor nem éppen gazdag a tulajdonosa, vagy nagyon idős ember, aki örülne a pénznek. Meg kell próbálni.

Csatolt képek:
Fel!

#60

RE: Diverzitási világrekordok:Természetvédelelem--Lehetséges új özönnövény ?

- Ahol semmi sem OFF... 23.01.2015. 10:46
- Dombos Odon | 409 Hozzászólás
Fel!

#61

Természetvédelelem--Lehetséges új özönnövény ?

- Ahol semmi sem OFF... 23.01.2015. 21:19
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát igen, erről már egyszer volt szó a fórumon... kevésbé kockázatos lenne egyelőre inkább csak pl. városfásításra használni ezt az - egyébként tényleg brutálisan gyorsan növő - mutánst, mint egyből beültetni vele fél országot... de mondjuk lehet hogy percek alatt le fogja nyomni az akácosokat is, hm, azt akkor majd ez is hungarikum lesz...


Javítva: 23.01.2015. 21:38 | Fel!

#62

RE: Természetvédelelem--Morus nigra

- Ahol semmi sem OFF... 06.02.2015. 06:28
- Dombos Odon | 409 Hozzászólás

Morus nigra.

A jelenségek és tendenciák elegendőnek bizonyultak Egy ilyen veszélyeztetett, ritka gyümölcsfafaj végleges eltűnéséhez. Mindössze tizenegy? Ezek ellenére nehéz elhinni, hogy a száz év előtti viszonylagos ismertség után ma csak 11 darab létező és élő savanyú szederfa lenne hazánkban (egy a Tabánban, a régi szerbek lakta házak helyén – amelyről Saly Noémi Budapest-kutató szépen megemlékezik írásaiban –, egy a Kertészeti Egyetem botanikus kertjében, egy Szadán, a Székely Bertalan Ház kertjében és egy a XXII. Kerületben, Budafokon, a Cankótéren, valamint hét darab a Balaton-felvidék négy falujában. Utóbbiak közül a Lovas községben lévő három fát már évekkel ezelőtt helyi védelem alá helyezte az önkormányzat. Merem remélni, hogy Sopron és Kőszeg szőlőhegyei, a Mecsek, a Mátra- és Hegyalja, a Buda környéki enyhe lankák rejtenek még néhány példányt belőlük, ahogy a felvidéki Bakabánya (Pukanec) környéki szőlőhegyekben is előkerült egy néhány száz, pontosan 715 (!) darabos, különleges morfológiai jegyeket hordozó, idős „szőlőhegyi” állomány, amelyet Morus tyrnavensis néven külön „fajnak” írt le egy szlovák botanikus.

http://www.eletestudomany.hu/.../formName/component_form...

Csatolt képek:

Javítva: 06.02.2015. 06:31 | Fel!

#63

RE: Természetvédelelem--Morus nigra

- Ahol semmi sem OFF... 06.02.2015. 22:45
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Hát, izé... a kertészeti egyetemi példány szerintem sajnos már kimúlt 1-2 éve, nem tudom ültettek-e helyette másikat...


Javítva: 06.02.2015. 22:51 | Fel!

#64

RE: Természetvédelelem--Morus nigra

- Ahol semmi sem OFF... 06.02.2015. 23:31
- Dombos Odon | 409 Hozzászólás

Köszönöm
Figyelemfelkeltésnek szántam .

Fel!

#65

RE: Természetvédelelem--Magyarországon.....

- Ahol semmi sem OFF... 14.07.2015. 11:28
- cypraea | 751 Hozzászólás

2015.07.11. Kőszegi Tájvédelmi Körzet.
A legritkább hazai orchideák közül 2, fokozottan védett fajnak, az Epipogium aphyllumnak és Epipactis exilisnek (utóbbinak szinte egyetlen) az élőhelye.
Az erdészetnek sikerült bükkfa rönkökkel teleszórni a patakmedret. Néhány km-re Ny-ra ez aligha fordulhatott volna elő.
Aki nem hiszi, menjen fel az Írottkőn levő kilátóba, ami közvetlenül a határon áll, és nézzen le Keletre és Nyugatra.......
Tudnám, mivel foglalkoznak a Nemzeti Parknál pl. Kőszegen ?
Tájvédelmi körzet, fokozottan védett faj ? Mi értelmük van ezeknek a kategóriáknak ?

Csatolt képek:

Javítva: 14.07.2015. 11:30 | Fel!

#66

RE: Természetvédelelem--Magyarországon.....

- Ahol semmi sem OFF... 14.07.2015. 11:39
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Vigyázz, ne haragítsuk magunkra a nemzeti parkosokat. Nyilván van elég bajuk, és esetleg még intézkednek is, ha tudomást szereznek az esetről.


Fel!

#67

RE: Természetvédelelem--Magyarországon.....

- Ahol semmi sem OFF... 14.07.2015. 12:35
- brentakurdvium | 3.468 Hozzászólás

A Kőszegi Tájvédelmi Körzet tudtommal az Őrségi NP-hoz tartozik. Jó eséllyel van egyetlen darab természetvédelmi őr, aki a kőszegi részhez tartozik. Esélye nincs mindent tudni és mindenre odafigyelni a hegységben. Vagy ismerte a helyet, vagy nem. Nyilván csak akkor ismeri az újonnan felfedezett fajok lelőhelyeit, ha ezt közlik vele, megmutatják neki. Az erdészek meg azt csinálnak, amit akarnak, valószínűleg lövésük sem volt, hogy ez a patakmeder nem pont olyan patakmeder, mint a többi a környéken. Persze, mielőtt széttúrnak valamit védett területen, illene egyeztetniük a nemzeti parkkal, de erősen kétlem, hogy ez mindig megtörténik...

Fel!

#68

RE: Természetvédelelem--Magyarországon.....

- Ahol semmi sem OFF... 14.07.2015. 21:16
- cypraea | 751 Hozzászólás

Kőszegi természetvédelmi mérnök barátomtól tudom, hogy az exilis adatokról tud a nemzeti park, hosszú vívódás után viszont úgy döntöttünk, hogy az Epipogium adatokat nem adjuk meg. De egy patakmeder egy ilyen helyen akkor sem nézhet így ki, ha semmi nem él ott. Legalább értjük, miért szüntették meg a természetvédelmi mérnök képzést Magyarországon. Egyébként a 2014-es nagy széltörés nyomait igyekeznek eltüntetni. Közben azonban az eredeti élőhelyeket annyira szétdúlták a faszállító járművekkel, hogy én, aki min. 10 éve járok arra, egyszerűen nem ismertem rá (még GPS-sel sem !). Biztos, hogy lehetett volna kíméletesebben is csinálni. Nem tudom, mi csinált nagyobb kárt, a vihar-e vagy az erdészet ?

Fel!

#69

Pusztítás

- Ahol semmi sem OFF... 05.10.2017. 19:21
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Tavasszal Calabriában jártam egy ókori romnál. A romok helyenként tele voltak virágzás kezdetén lévő Serapias vomeraceakkal.

A képen látható dolgozók javában tisztították az ősi köveket, amikor is a növényekhez legközelebb állót megkértem, hogy egy kis részen ne vágja le őket. Megígérte, majd pár órával később visszatérve látható volt, hogy az utolsó szálig leirtották őket.

Valószínűleg ennek ellenére is, évről évre megtalálják a növények az életfeltételeiket.

Csatolt képek:
Fel!

#70

RE: Pusztítás

- Ahol semmi sem OFF... 05.10.2017. 20:25
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Disznóság... biztos parlagfűnek nézte...

Fel!

#71

RE: Pusztítás

- Ahol semmi sem OFF... 06.10.2017. 00:03
- Mike | 351 Hozzászólás

Nálunk ugyanez megy pl. a temetőkben, közmunkában közpénzből természetiérték pusztítás: A. morio, N. tridentata, Spiranthes, sp., stb.
De ha a macskádat, vagy a kutyaszerű lényedet esőben nem viszed be az ágyadba és nem eteted degeszre jönnek az állatvédők (?!) és 3 év börtönt kapsz.
Róma végnapjai

Fel!

#72

RE: Pusztítás

- Ahol semmi sem OFF... 06.10.2017. 10:51
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

"Kutyaszerű lény" Hihi... úúristen, mit tettünk a farkassal?!


Javítva: 06.10.2017. 10:51 | Fel!

#73

Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 14:02
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Tudom, hogy sötétzöld vagyok, de magyarázza már el nekem valaki, hogy mi a francnak kell valami idióta rendezvényt szervezni egy olyan fokozottan védett területre (budaörsi kopárok), aminek amúgy is többek között a taposás az egyik fő problémája?!
Muszáj ezt az egészet sátrastul, nézőterestül pont a fokozottan védett Vincetoxicum pannonicum-ok mellett fölhúzni? Mért nem lehet ezt az amúgy is fullra beépített Budaörs belterületén megtenni?

Csatolt képek:

Javítva: 05.05.2018. 14:03 | Fel!

#74

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 15:17
- retek | 2.168 Hozzászólás

ez milyen rendezvény volt?

Fel!

#75

RE: Rendezvény védett területen?!

- Ahol semmi sem OFF... 05.05.2018. 15:31
- Lila Pereszke | 18.246 Hozzászólás

Rákerestem, szerintem ez lesz:
Budaörsi passió Budaörsi passió

Hát, azért én inkább nézném a Vincetoxicum-okat...


Javítva: 05.05.2018. 15:35 | Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 18 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17327 topik és 72410 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).